piątek, 11 marca 2016

Dolegliwości, których można się pozbyć dzięki wegetarianizmowiTo, czy jesteśmy zdrowi w bardzo dużym stopniu zależne jest od naszego stylu życia. Codziennie podejmujemy decyzje, które kształtują nasz stan zdrowia, figurę, kondycję, a nawet nastawienie do świata. Rozważając zmianę stylu życia na zdrowszy, warto wziąć pod uwagę dietę wegetariańską. Podjęcie takiej decyzji może bardzo podnieść jakość naszego życia. Eliminacja mięsa i produktów odzwierzęcych pozwala znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia wielu chorób.


Nie lecz samych skutków, szukaj źródła problemu

Robert O. Young wraz z innymi autorami i specjalistami w dziedzinie mikrobiologii, biochemii i żywienia, doszli w swoich badaniach do wniosku, że u podstaw wszystkich chorób człowieka leży jedna przyczyna – zakwaszenie organizmu. W wyniku braku dbałości o dietę i styl życia, w organizmie człowieka odkładają się toksyny, przez które traci on odporność i energię.

Na nic głodówki i zwykłe detoksykacje. Zamiast restrykcyjnych diet, lepiej jest zdecydować się na program racjonalnego odżywiania produktami zasadowymi. Wprowadzenie do życia rewolucyjnej, siedmioetapowej diety opracowanej przez dr. Younga przyniesie lepsze i szybsze rezultaty.W budowaniu zdrowia organizmu chodzi o odzyskanie jego kwasowo-zasadowej równowagi.

Jakich nieprzyjemności pozwoli Ci uniknąć zmiana diety na zasadową?

  • Nadwaga – stała się poważną chorobą cywilizacyjną. Odkładanie się tłuszczu w organizmie jest jego reakcją obronną na nadmiar toksyn i zakwaszenie, które są spowodowane brakiem ruchu oraz spożywaniem nieodpowiednich jakościowo pokarmów w nadmiernej ilości. Decydując się na dietę cudu równowagi pH, w pierwszej kolejności podejmujesz walkę z tłuszczem. Odzyskanie równowagi kwasowo-zasadowej nie tylko pozwala szybko i trwale zgubić zbędne kilogramy. Pozwala odzyskać energię i radość życia.
  • Nadciśnienie – serce w zakwaszonym, zatrutym organizmie nie kurczy się z odpowiednią częstotliwością. Z czasem doprowadza to do sytuacji, kiedy nie jest ono w stanie odpowiednio szybko przepompowywać krwi. Zwracając uwagę na swoją dietę oraz stosując odpowiednie ćwiczenia, możesz niemal całkowicie wyeliminować ryzyko zawału, udaru, czy wylewu.
  • Cukrzyca - jest bardzo popularnym problemem. Należy do grupy chorób metabolicznych. Wynika z wadliwej produkcji lub niedoboru produkcji insuliny odpowiadającej za gospodarkę węglowodanową w organizmie. W Polsce rozpoznano ponad 1,5 miliona przypadków, również u dzieci. Nieleczona może prowadzić do stanów bezpośrednio zagrażających życiu, na przykład do kwasicy ketonowej lub hipoglikemii. Stosując dietę zasadową w długim okresie, jesteś w stanie wyeliminować ryzyko zbyt wysokiego poziomu cukru we krwi. Jeśli już masz cukrzycę, możesz spowolnić jej rozwój, ograniczyć skutki w przyszłości, a nawet odwrócić zniszczenia, jakie wywołała do tej pory.
  • Choroby serca – do tych najczęściej występujących należy choroba wieńcowa, zawały, niewydolność, zapalenie mięśnia sercowego, zaburzenia rytmu serca oraz dusznica bolesna. Niekoniecznie choroby serca są spowodowane przez nadmiar tłuszczów i tzw. złego cholesterolu, o którym tak dużo słyszymy w reklamach. Przyczyną problemów z sercem jest obecność zbyt dużej ilości kwasów metabolicznych i dietetycznych w organizmie.
  • Astma – dosyć popularna dolegliwość spowodowana przez przewlekłe zapalenie dróg oddechowych. Do głównych objawów należą kaszel, poczucie ucisku w klatce piersiowej, świszczący oddech oraz nagłe napady duszności. U wielu osób pojawia się nie tylko astma, ale też ciągłe problemy z zatokami oraz przewlekłe choroby migdałków i gardła. Wszystkie te problemy można ograniczyć, lecząc ich przyczynę, czyli chorobę zakwaszeniową krwi.
  • Artretyzm – zwany też dną albo skazą moczanową. Pojawia się, kiedy w organizmie jest zbyt wysoki poziom szkodliwych dla ustroju kwaśnych wytworów przemiany materii. Do głównych objawów tej choroby należą czasowe ataki bólu w stawach oraz podwyższenie poziomu kwasu moczowego we krwi. Nie należy mylić artretyzmu z reumatyzmem, bo artretyzm jest przewlekła chorobą polegającą na problemach z przemianą materii. W wyniku niewłaściwie zachodzących procesów metabolicznych, w tkankach łącznych (kości, chrząstki, woreczki stawowe) odkładają się kwas moczowy oraz jego sole. Tworzące się na skutek magazynowania tych związków w tkankach guzki artretyczne powodują ból przy poruszaniu stawami oraz zniekształcenia i obrzmienia stawów. Chociaż choroba ta najczęściej ujawnia się około 40 roku życia, warto zadbać o siebie już teraz, żeby nie pozwolić jej się rozwinąć.

Znane są przypadki, w których zmiana trybu życia i diety leczyła i odwracała skutki zdiagnozowanych chorób i schorzeń. Walka z zakwaszeniem organizmu pozwala zmniejszyć ryzyko zachorowania nawet na niektóre nowotwory. W leczeniu oraz profilaktyce dny najlepszym rozwiązaniem wydaje się być dieta bogato-zasadowa.

Pozbądź się przyczyny swoich problemów zdrowotnych. Nie pozwól, aby zakwaszenie organizmu doprowadziło do ich powstania. Z pomocą przychodzi cud równowagi pH.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz